Jaki bidon dla dziecka? Bidony dla dzieci – porównanie

Bidony termiczne dla dzieci – idea sklepu

Inspiracją do stworzenia sklepu krainaEKOzabawek.pl była chęć wprowadzenia na polski rynek pierwszego w naszej ofercie gadżetu termicznego – termobutelki, gdyż wiele osób nie wiedziało wtedy jeszcze o takim wynalazku ułatwiającym życie rodzicom. W roku 2012 nie dało się nawet wygooglować frazy „termobutelka”! Wprowadziliśmy na polski rynek termobutelki Pacific Baby, a potem idąc za ciosem, mając już trochę doświadczenia w zakresie akcesoriów termicznych wprowadzaliśmy do oferty naszego sklepu kolejne bidony termiczne dla dzieci marki Alfi, Thermos i w tym roku Qwetch.

 

Najlepszy bidon do tornistra

Przed zbliżającym się wielkimi krokami początkiem nowego roku przedszkolnego i szkolnego pokusiliśmy się o przeprowadzenie małego testu bidonów dla dzieci (i nie tylko). Wnikliwej analizie poddaliśmy następujące bidony termiczne:

Thermos  bidon termiczny dla dzieci z ustnikiem słomką FUNtrainer 0,35l

ALFI Bidon termiczny dla dzieci isoBottle 0,5l

Qwetch bidon termiczny butelka termiczna 0,5l

Thermos  bidon termiczny Motion 0,6l

 

Jaki bidon wybrać?

Nasi klienci często zadają nam pytanie jaki bidon wybrać dla dziecka do szkoły czy do przedszkola. Bardzo zależało nam na tym, aby porównanie bidonów było możliwie obiektywne i by stworzyć przejrzyste zestawienie bidonów dla dzieci, tak aby nikt nie musiał kupować przysłowiowego „kota w worku”, by wszystko było jasne w momencie podejmowania decyzji.

Odpowiedź nie jest prosta, gdyż zależy ona od kilku kwestii. Należy sobie postawić cztery zasadnicze pytania:

  1. Jak istotna jest dla nas izolacja termiczna – czy zależny nam na tym, aby dziecko miało ciepły napój pod ręką od wczesnych godzin rannych do późnych godzin popołudniowych na zajęciach dodatkowych?
  2. Czy zależny nam na „zdrowym” bidonie ze stali nierdzewnej bez plastiku, BPA itd.?
  3. Czy dziecko woli pić z ustnika ze słomką czy może pić z otwartego ustnika lub prosto z butelki bez ustnika?
  4. Ile jesteśmy w stanie wydać na bidon dla dziecka?

Porównanie bidonów

 

 

 Bidony termiczne – porównanie izolacji termicznej

Porównując kwestię dla nas najważniejszą czyli izolację termiczną w czterech bidonach termicznych po 12h od momentu napełnienia wrzątkiem (tylko do testów), stwierdziliśmy, że bidony Thermos Motion, Alfi isoBottle i Qwetch mają podobne parametry termiczne, natomiast bidon Thermos FUNtrainer wypadł najsłabiej w teście izolacji termicznej, choć na pewno lepiej niż inne bidonu ze stali nierdzewnej ale bez izolacji termicznej. Niektórzy klienci nie wiedzą, że bidon ze stali nierdzewnej a bidon ze stali nierdzewnej z podwójną ścianką z próżnią to zupełnie dwa inne produkty. W pierwszym przypadku, gdy nie ma podwójnej ścianki – czujemy przez ścianki ciepło po wlaniu do środka ciepłego napoju (wtedy trzeba uważać na małe rączki!), natomiast gdy mamy próżnię między ściankami bidonu – nie czujemy na ściankach temperatury napoju.

Bidony termiczne dla dzieci – ustnik

Jeśli chodzi o  łatwość korzystania z bidonu termicznego przed dziecko należy zwrócić uwagę na fakt, że dla Najmłodszych nadają się bidony FUNtrainer ze słomką, których użytkowanie nie wymaga od dziecka precyzji odkręcania i dokładnego zakręcania ustnika. Wersja Qwetch 260ml to propozycja dla dzieci, które poradzą sobie z piciem prosto z butelki o średnicy otworu 3cm. Kolejna propozycja to Alfi isoBottle.  W modelach Alfi isoBottle 2018 i isoBottle 2019 jest łatwy w obsłudze ustnik odkręcany – otwarty o średnicy 2,5 cm – zazwyczaj nie stanowi on problemu dla dziecka, a otwieranie i zamykanie polega jedynie na odkręceniu i zakręceniu zatyczki. Jest to nowe rozwiązanie marki Alfi, które odeszło w ubiegłym roku od ustnika model 2013, gdzie konieczna była precyzja w ustawianiu ustnika w pozycji „do picia”, tak aby nie ustawić przypadkowo w pozycji „do mycia”, co powodowało często rozszczelnienie ustnika i nieszczelność przy piciu. Mamy też w ofercie tegoroczną nowość termobutelki Qwetch 500ml przeznaczone dla starszych dzieci i dorosłych oraz bidony Thermos Motion z ustnikiem niejako „lejkiem” zamykanym na zatrzask.

 

Bidony termiczne dla dzieci – osobiste doświadczenia

My osobiście od dobrych 7 lat testujemy na co dzień bidony ALFI isoBottle w różnych wersjach najpierw był to model 2012, potem 2013, a od zeszłego roku 2018. Jesteśmy bardzo zadowoleni z izolacji termicznej tego bidonu dla dzieci. Robiąc dzieciom herbatkę do szkoły wiem, że na zajęciach dodatkowych popołudniu jest ona nadal ciepła, co ma szczególne znaczenie, gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera, a napój w zwykłym bidonie bez termoizolacji schładza się często do pierwszej szkolnej przerwy.  Alfi sprawdza się fantastycznie na stoku na nartach!

Wybór zostawiamy Wam, mamy jednocześnie nadzieję, że udało się nam choć trochę przybliżyć Wam najistotniejsze cechy najlepiej sprzedających się w naszym sklepie bidonów termicznych dla dzieci. Niebawem pora przygotowania tornistrów, śniadaniówek i właśnie bidonów. Być może teraz podjęcie decyzji „jaki bidon dla dziecka wybrać?” będzie łatwiejsze!

 

Post Author: Redakcja

1 thought on “Jaki bidon dla dziecka? Bidony dla dzieci – porównanie

    Zofia

    (Sierpień 7, 2019 - 10:38 am)

    Mamy Alfi isoBottle od 3 lat i śmiało możemy powiedzieć, że bidon ALFI to najlepszy bidon dla dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *